Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Zapraszamy przyjaciół oraz absolwentów Elektryka.

Get Adobe Flash player

Mobilny Elektryk

//dodano 17.06.2014

Zebranie Rady Pedagogicznej 05.06.2014r.

Dnia 05.06.2014r. odbyło się zebranie Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu. Jako pierwsza zabrała głos koordynatorka projektu „Mobilny Elektryk” przedstawiając rezultaty mobilności nauczycieli. Przy pomocy prezentacji multimedialnej zaprezentowała m.in. cele i efekty mobilności, informacje na temat poszczególnych 3 grup nauczycieli oraz ich osiągnięcia. Każdy z uczestników projektu otrzymał Europass Mobilność (dokument potwierdzony przez Krajowe Centrum Europass). W dalszej części zebrania prezes Stowarzyszenia nakreślił plany związane z Obserwatorium Astronomicznym w Humenne, informując o jesiennym pokazie w Miasteczku Galicyjskim (obserwacja nieba za pomocą teleskopów dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic). Na koniec poszczególni nauczyciele brali udział w dyskusji i przekazywaniu nabytych podczas wyjazdu doświadczeń.

Konferencja prasowa 06.06.2014r.

W dniu 06.06.2014r. zwołano konferencję prasową dotyczącą projektu „Mobilny Elektryk”, na której przedstawiono osiągnięte rezultaty i plany związane z rozpowszechnieniem astronomii, nie tylko wśród uczniów i nauczycieli ZSEM, ale również społeczności lokalnej. Zebrani dziennikarze lokalnych mediów, m.in. portal „Sądeczanin”, „Miasto NS”, „Radio Eska”, „RMF MAXX”, „Radio Kraków”, uzyskali informacje nie tylko od koordynatorki projektu, ale również mogli usłyszeć relacje uczestników projektu. Zaproszony gość- Igor Kudzej- partner projektu- Dyrektor Obserwatorium Astronomicznego w Humenne- przedstawił kompetencje, jakie nabyli nauczyciele ZSEM podczas mobilności oraz nakreślił plany związane z rozpowszechnianiem astronomii w regionie. Prezes Stowarzyszenia zapewnił wszystkich obecnych, iż zakończenie projektu „Mobilny Elektryk” nie będzie końcem międzynarodowej współpracy, na co wskazuje planowany na jesień 2014r. pokaz organizowany w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu (możliwość obserwacji nieba za pomocą teleskopów ze Słowacji dla mieszkańców Nowego Sącza i okolic).
Więcej na: www.sadeczanin.info

Galeria zdjęć z zebrania Rady Pedagogicznej oraz konferencji prasowej.


//dodano 16.06.2014

W dniach od 19 do 23 maja 2014r. ostatnia już grupa nauczycieli z naszej szkoły brała udział w pięciodniowym szkoleniu w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk projektu „Mobilny Elektryk” (Europejski Fundusz Społeczny-Program Operacyjny Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie”). Uczestnikami tej grupy szkoleniowej byli: Grażyna Kantor, Małgorzata Matląg, Marek Ryglewicz, Krzysztof Stopka i Sławomir Szafraniec.
Miejscem szkolenia było Obserwatorium Astronomiczne Kolonické sedlo na Słowacji. Program szkolenia był bardzo ciekawy. Nauczyciele brali udział w wykładach z dziesięciu bloków tematycznych z dziedziny astronomii, poznali historię powstania obserwatorium astronomicznego i planetarium oraz działalność dydaktyczną i edukacyjną tejże placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się długie nocne obserwacje nieba przez teleskopy. Sprzyjała temu piękna pogoda oraz niesamowicie głośne koncerty żab.
Szkolenie objęło także wizytę w Humenne (zwiedzanie Muzeum Vihorlatske i Horlatska obserwatorium).
Na zakończenie szkolenia zostały przeprowadzone testy sprawdzające wiedzę odnośnie astronomii, odbyła się dyskusja tematyczna, a dyrektor Astronomicznego Obserwatorium na Kolonickom Sedle Igor Kudzej wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia w placówce.
Warto podkreślić bardzo miłą atmosferę jaka panowała podczas całego pobytu na szkoleniu.

Galeria trzeciej tury uczestników projektu.


//dodano 27.05.2014

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk projektu „Mobilny Elektryk” (Europejski Fundusz Społeczny-Program Operacyjny Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie”) druga grupa nauczycieli z naszej szkoły brała udział w pięciodniowym szkoleniu (od 11 maja 2014r.), które odbyło się w miejscowości Kolonicke Sedle na Słowacji. Uczestnikami tej grupy szkoleniowej byli: Krystyna Rembiasz, Edyta Nowak, Krzysztof Janusz, Paweł Piszczek, Dominik Pres.

Program szkolenia był podobny jak w przypadku pierwszej grupy nauczycieli.
Nauczyciele brali udział w wykładach z dziesięciu bloków tematycznych z dziedziny astronomii, poznali historię powstania obserwatorium astronomicznego i planetarium oraz działalność dydaktyczną i edukacyjną tejże placówki. Uczestniczyli w nocnej obserwacji nieba przez teleskopy.
Zorganizowano również wycieczki: do Humenne gdzie uczestnicy zwiedzali muzeum, skansen i obserwatorium oraz do Sniny, gdzie odwiedzili zaprzyjaźnione gimnazjum.
Szkolenie zakończyło się testem sprawdzającym wiedzę z astronomii, dyskusją a także wręczeniem certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia przez dyrektora obserwatorium astronomicznego Igora Kudzeja.

Galeria drugiej tury uczestników projektu.


//dodano 21.05.2014


Mobilny Elektryk - szkolenie językowe, kulturowe i pedagogiczne.

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk projektu „Mobilny Elektryk” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie” 15 nauczycieli z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych wzięło udział w 10-godzinnym szkoleniu językowym, kulturowym i pedagogicznym, które odbyło się w dwóch grupach. Pierwsza grupa 5 osobowa szkolenie odbyła w dniach 22.03.2014r oraz 25.03.2014r, druga grupa 10 osobowa w dniach 8.04.2014r oraz 15.04.2014r.

Celem szkolenia było przygotowanie pedagogiczne, kulturowe oraz językowe w zakresie języka angielskiego w celu wzrostu kwalifikacji zawodowych oraz językowych nauczycieli. W trakcie szkolenia zostaliśmy zapoznani ze słownictwem technicznym (zawodowym) a także przedstawione zostały ćwiczenia rozwijające umiejętności komunikatywne. Każdy uczestnik otrzymał pomoce dydaktyczne m.in. podręczniki, materiały pomocnicze (fiszki), a po zakończeniu szkolenia-zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


//dodano 10.04.2014

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk projektu „Mobilny Elektryk” (Europejski Fundusz Społeczny-Program Operacyjny Kapitał Ludzki na zasadach Programu „Uczenie się przez całe życie”) pierwsza grupa nauczycieli z naszej szkoły brała udział w pięciodniowym szkoleniu (od 30 marca 2014r.), które odbyło się w miejscowości Kolonickom Sedle na Słowacji. Uczestnikami pierwszej grupy szkoleniowej byli: Joanna Nalepa, Wacław Sekuła, Andrzej Kumor, Krzysztof Mirek oraz Tomasz Liber.

Uczestnicy zapoznali się z historią, wyposażeniem i działalnością edukacyjną miejscowego obserwatorium astronomicznego i planetarium oraz krokami podejmowanymi w celu popularyzacji astronomii w regionie (Astroturystyka). Częścią szkolenia były również wykłady z dziedziny astronomii w dziesięciu blokach tematycznych: *wprowadzenie do astronomii, *powstanie i ewolucja gwiazd, *gwiazdy zmienne, *planety pozasłoneczne-planety w pobliżu innych gwiazd, *historia astronomii, *astronomia na Słowacji, *układ współrzędnych astronomicznych i orientacji na niebie, *teleskopy i ich montaż, *obserwatoria astronomiczne na Ziemi i w kosmosie oraz *metody badań astronomicznych.

Szkolenie objęło także dwie wizyty studyjne do miasta Humenne (zwiedzanie Muzeum Vihorlatske i Horlatska obserwatorium) oraz Snina (odwiedziny zaprzyjaźnionego z Naszą szkołą gimnazjum). Ponadto zorganizowano dwie obserwacje nieba nocą przez udostępnione teleskopy.

Na zakończenie szkolenia zostały przeprowadzone testy sprawdzające wiedzę odnośnie astronomii, odbyła się dyskusja tematyczna, a dyrektor Astronomicznego Obserwatorium na Kolonickom Sedle Igor Kudzej wręczył uczestnikom certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia w placówce. 

Galeria pierwszej tury uczestników projektu.


//dodano 18.03.2014

Dnia 18.03.2014r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej. Wyłoniono 15 uczestników projektu

oraz 2 osoby rezerwowe. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o wynikach rekrutacji

zgodnie z regulaminem rekrutacji.


//dodano 12.03.2014

Wszystkich uczestników projektu "Mobilny Elektryk" zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 14.03.2014r. o godz.16.00 w budynku ZSE-M.


//dodano 6.03.2014

Informujemy, iż rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Mobilny Elektryk”. Termin składania

aplikacji: do 14.03.2014r. W załączeniu regulamin rekrutacji, formularz aplikacyjny oraz deklaracja

uczestnictwa w projekcie.

Załączniki:
1. Deklaracja uczestnictwa
2. Formularz aplikacyjny
3. Regulamin uczestnictwa w projekcie

Do pobrania:
1. Zarządzanie projektem

 


Mobilny Elektryk- to projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania "Instytucjonalna mobilność kadry edukacyjnej. Głównym celem projektu jest promocja i popularyzacja mobilności zagranicznej wśród nauczycieli ZSEM, co wpłynie na podniesienie kompetencji zawodowych uczestników projektu. Projekt obejmuje wsparciem 15 nauczycieli, którzy skorzystają z mobilności w grupach 5 osobowych, w ramach trzech wyjazdów. Okres trwania mobilności to 5 pełnych dni programu merytorycznego w ramach którego odbędą się kursy szkoleniowe, warsztaty oraz wizyty studyjne. Miejscem docelowym mobilności jest słowackie obserwatorium astronomiczne w Humennem.Partner przyjmujący specjalizuje się w przeprowadzaniu badań naukowych, astronomii oraz ergonomi projektowania sprzętu użyteczności publicznej.