Nauka programowania w praktyce

12.12.2017 w  Instytucie Technicznym spotkali się beneficjenci projektu, w tym autorzy ośmiu projektów zgłoszonych do konkursu. Komisja konkursowa w skład której wchodzili pracownicy naukowi Instytutu Technicznego bardzo wysoko oceniła prezentowane aplikacje i gry komputerowe. Poniżej lista nagrodzonych:

Lista nagrodzonych prac w kategorii aplikacja

Autor/autorzy

Tytuł zwycięskiej pracy

Michał Wojs

Reflex Rainer

Witold Dziadosz

Organizator Plus

Magdalena Sekuła

Colour Run

Lista nagrodzonych prac w kategorii gra komputerowa

Autor/autorzy

Tytuł zwycięskiej pracy

Kamil Serafin
Adrian Gaborek

Force it!

Dariusz Wiktorowski

Ships

Natalia Gwiżdż
Dawid Szulc

Fancy Flat Adventure

=======================================================
No i doczekaliśmy się podsumowania. 12 grudnia 2017 w Instytucie Technicznym odbędzie się podsumowanie projektu Nauka programowania w praktyce. Uczestnicy projektu zaprezentują 8 prac, któren beą oceniane przez pracowników naukowych uczelni.^ najlepszych prac zostanie nagrodzonych finansowo.Zarówno władze PWSZ i dyrekcja szkoły przywiązują dużą wagę do wspólpracy, dlatego też na podsumowaniu możemy spodziewać się Rektora PWSZ oraz Dyrektora ZSEM
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z końcem września zakończyliście udział w zajęciach prowadzonych przez studentów Koła Naukowego Informatyków. Z informacji jakie do mnie docierają, wynika, że z zajęć generalnie byliście zadowoleni, aczkolwiek w grupie II, gdzie poznawali tajniki programowania w C## , tematyka niekiedy była zbyt trudna.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem, po zakończonych zajęciach proponowaliśmy przystąpić do pracy nad własnymi aplikacjami/programami. Nie jest to wymóg konieczny, chociaż nie ukrywam, że zależy nam aby jak największa liczba uczestników podjęła wyzwanie. Przy dużych projektach zaproponowałem prace w grupach dwu osobowych. Ci uczniowie, którzy nie czują się na siłach napisać własną gierkę, aplikacje nie muszą z tego powodu rezygnować z projektu. Ich również zapraszam na 12 grudnia., tym bardziej, że to dobra okazja na zdobycie kolejnych doświadczeń. Dla tych, którzy przygotowują aplikacje chcę zaproponować udział w pikniku , który odbędzie się 1 grudnia. A może podczas pikniku, w tracie różnych dyskusji, nasuną Wam się pomysły na zmodernizowanie aplikacji (prawie 2 tygodnie to szmat czasu). W związku z tym zwracam uwagę że na piknik trzeba się zarejestrować do 27 października. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie stowarzyszenia w zakładce projekty. Kamila Serafina i Sebastiana Kuśnierza, którzy są opiekunami grup, bardzo proszę o podanie tej informacji poprzez swoje kontakty do wszystkich uczestników, bo nie wszyscy zerkają na pocztę zbyt często. W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt e-mailowy lub telefoniczny (509553462).

Informacja dla zainteresowanych.

Zebranie organizacyjne dla osób które zgłosiły swój udział w projekcie Nauka programowania w praktyce, odbędzie się w najbliższą środę 13 września o godzinie 16 w świetlicy ZSEM. Obecność obowiązkowa !

Są jeszcze dwa miejsca w grupie II - rozwijanie projektów programistycznych z zakresu programowania w języku C#. Zapraszamy.

Nauka programowania w praktyce!

Wszystko zapięte na ostatni guzik, więc już oficjalnie możemy zaprosić młodzież Elektryka do udziału w projekcie.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie podane są szczegółowe informacje odnośnie projektu, celu i wymagań jakie muszą spełniać uczestnicy. Projekt jest współfinasowany przez Województwo Małopolskie, natomiast jego realizacja odbędzie się w ścisłej współpracy z Kołem Naukowym Informatyków działającym w Instytucie Technicznym PWSZ. Mamy nadzieję, że ten projekt będzie początkiem owocnej współpracy stowarzyszenia i ZSEM z Instytutem Technicznym PWSZ. Uczniów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z programowania proszę o jak najszybsze dostarczenie wypełnionych kart zgłoszeń. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc (30), w przypadku większej liczby zgłoszeń ostateczne decyzje podejmą organizatorzy.

Karta zgłoszenia

Najnowsze informacje !!

Projekt "Nauka programowania w praktyce" został pozytywnie oceniony przez wszystkie komisje konkursowe w UMWM i na jego realizacje otrzymaliśmy prawie całą kwotę o jaką wnioskowaliśmy. Teraz czekamy na podpisanie umowy i zaczynamy prace organizacyjne, bo już we wrześniu ruszamy z zajęciami prowadzonymi przez studentów Koła Naukowego Informatyków działającego w Instytucie Technicznym PWSZ.

To nowa propozycja skierowana do uczniów ZSEM. W raz z Kołem Informatyków działającym w Instytucie Technicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zamierzamy we wrześniu zorganizować cykl zajęć z programowania dla dwóch piętnastoosobowych grup, po których uczestnicy projektu rozpoczną prace nad własnymi aplikacjami i programami. W połowie grudnia podczas eventu w Instytucie Techniki przygotowane przez uczestników aplikaccje zostaną publicznie zaprezentowane, a najlepsze zostaną nagrodzone. Wniosek o dofinansowanie projektu stowarzyszenie złożyło w Urzędzie Marszalkowskim Województwa Małopolskiego w ramach otwartych konkursów ofert pn.  Naukowe Inspiracje - Ciekawe i Kreatywne. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w I połowie maja br.