X Memoriał Jana Borka Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny

X Memoriał Jana Borka

Otwarty Turniej Szachowy Sądecczyzny

Równoległe do turnieju dla dzieci i młodzieży szkolnej w świetlicy szkolnej ZSEM odbywał się turniej dla seniorów. Po raz pierwszy stąd i frekwencja nie najwyższa. Wystartowało 9 zawodników. Sponsorem nagród w turnieju dla seniorów była firma FAKRO i MPEC Nowy Sącz. Poniżej lista i wyniki turnieju:

otwarty turniej szachowy wyniki mały plik

X Memoriał Jana Borka
Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny odbył się 14.10.2017.
Uczestniczyła imponująca liczba zawodników, w większości ze szkół podstawowych. Reprezentowane były: powiat limanowski, powiat gorlicki, powiat nowosądecki oraz miasto Nowy Sącz. Najlepiej wypadła młodzież zrzeszona w klubach szachowych MKS Sandecja Nowy Sącz, GKSz Kornuty Gorlice, oraz ze szkółek szachowych w Roztoce i Przyszowej. Wielkie podziękowania za profesjonalne poprowadzenie turnieju dla sędziego głównego Pana Piotra Janika i sędziego pomocniczego Pana Marka Michalika. Poniżej lista nagrodzonych:

lista nagrodzonychw miejsza

Już za 2 dni zaczynamy rozgrywki szachowe, takiej ilości zgłoszeń w ciągu 10 lat jeszcze nie mieliśmy. Na dzień dzisiejszy blisko 60 osób, a przecież niemałe gorono pojawia się bez wczweśniejszej rejestracji. W holu szkoły stanął piękny roll-up. Uczennice wykonały piękną gazetkę. i równię dzisiaj otrzymaliśmy zakupione kilka dni temu zestawy szachowe z zegarami. Kompletów mamy naprawdę dużo, ale żeby spokojnie spać dodatkowe mamy zabezpieczone ponad 20 kpl. Na zwycięzców czekają przygotowane bony i dyplomy. Ciekawi jesteśmy jaka będzie frekwencja na turnieju dla seniorów, tam zgłoszeń mało, ale mamy informacje że kilkanaście osób się wybiera.

zdj. 2

zd1.1

Projekt na realizację jubileuszowego turnieju został złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Projekt ma zasięg wojewódzki. Konkurs Małopolska na sportowo został rozstrzygnięty, nasz projekt został przyjety do realizacji. W maju przewidywane jest zawarcie umowy, natomiast termin zawodów ustalono na 14 października 2017.

Formalności z Urzędem Wojewódzkim Województwa Małopolskiego załatwione więc możemy już przedstawić regulamin oraz plakat. Z uwagi, że to jubileuszowy turniej stowarzyszenie zdecydowało o równoczesnym zorganizowaniu turnieju dla seniorów.

regulamin turnieju dla dzieci i młodzieży miejszy plik

Regulamin turnieju dla seniorów

plakat memoriał 2