VI Piknik Naukowy w Elektryku

Na YuTube można obejrzeć profesjonalnie nakręcone filmy z naszej imprezy.

Zachęcamy do oglądania:

W dniu 29 listopada odbył się VI Piknik Naukowy w Elektryku. 37 projektów w 4 kategoriach, a sala gimnastyczna sądeckiego Elektryka pękała w szwach. Organizatorem było nasze stowarzyszenie, a projekt był współfinasowany przez Województwo Małopolskie. Patronat naukowy sprawowała firma NOVITUS.  W każdej kategorii nagrodzone zostały 3 prace, a dodatkowo dzięki firmie Delphi udało się wyróżnić jeszcze 4 prace. W komisjach konkursowych pracowali przedstawiciele firmy NOVITUS oraz po raz pierwszy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jurorzy podkreślali bardzo wysoki i wyrównany poziom prac. Po raz pierwszy w pikniku uczestniczyli uczniowie innych szkół osiagając bardzo dobre wyniki. I tak w kategorii elektronika/elektrotechnika dwóch uczniów z ZS nr 4 w Nowym Sączu zdobyło piewsze miejsce prezentując pracę "Elektroniczny system obecności ucznia", natomiast gimnazjalista z Mystkowa zajął III miejsce prezentując projekt "Robot pająk".

firma MPEC ufundowała dodatkową nagrodę dla wybranej osoby zgrona wszystkich uczestników, a otrzymał ją uczeń Elektryka za pracę Kombajn do zbioru wiśni, jabłek i śliwek.

Poniżej lista wszystkich nagrodzonych prac

Lista nagrodzonych prac w kategorii informatyka

Michał Bar

Schooler

Patryk Wolak

Interaktywne lustro

Maciej Ładoś

Yangram – platforma pracy dla młodych developerów i małych bądź dużych przedsiębiorstw

Lista nagrodzonych prac w kategorii multimedia

Paweł Długosz

Modelowanie w Autodesk 3DS Max oraz rendering V-Ray

Katarzyna Poręba

Grafika przyszłości

Dawid Potoczek
Jacek Hoffman

Zakład – The Bet

Lista nagrodzonych prac w kategorii robotyka/automatyka

Karol Kołdras

Quadcopter

Arkadiusz Klimek
Kacper Krzyżak
Łukasz Musiał

PRIME – Grawitacyjny Podajnik Automatyczny

Piotr Zając

Robot pająk

Lista nagrodzonych prac w kategorii elektronika/elektrotechnika

Dominik Dzik
Szymon Fecko

Elektroniczny system obecności ucznia

Samuel Grabczak
Dominik Lach

Ino Watch – smartwatch

Sebastian Łatka

Indukcja elektromagnetyczna – bezprzewodowy przesył energii elektrycznej

a tutaj lista wyróżnionych

Marcin Wójsik
kat. informatyka

Korsarze – gra komputerowa

Dawid Liberda
Mateusz Furtak
kat. elektronika/elektrotechnika

Intelligent Carbon Monoxide Detector

Patryk Zbozień
kat. automatyka/robotyka

Kombajn do zbioru wiśni, jabłek, śliwek

Nikodem Świerczek
Michał Iwański
kat. automatyka/robotyka

Inteligentny robot „Stef.One”

I po raz kolejny pobity rekord uczestnictwa. W tym roku na piknik zgłoszonych zostało 37 projektów w kategoriach informatycznej, multimedialnej, elektrotechniczno/elektronicznej ora automatyka/robotyka. Z dyrekcją ZSEM został ustalony termin imprezy na 29 listopada br (wtorek), rozpoczęcie o godzinie 10-tej. Biorąc pod uwagę wysoki poziom zgloszonych prac organizatorzy podjęli decyzję o dopuszczeniu wszystkich projektów.

Lista wystawianych prac uczniowskich. Lista i różne informacje dla uczestników pikniku dostępna jest również na stronie piknik.zsem.edu.pl

LP

Autorzy

Tytuł pracy

1

Modele graficzne pojazdów

2

Sebastian Leśniak

Imbire – program matematyczny

3

Sebastian Leśniak

„W CIENIU” – THE GAME

4

MeetUp –Let’s Meet Up!

5

Korsarze – gra komputerowa

6

III i

Yangram – platforma pracy dla młodych developerów i małych bądź dużych przedsiębiorców

7

Prosta droga do celu

18

II t

Szkice ołówkiem „Martwa natura”

Poza konkursem

19

III b

Elektroniczny system obecności ucznia

ZS nr 4 w Nowym Sączu

20

Ino Watch – smartwatch

21

IV m

Inteligentny sterownik schodowy

22

I g

Indukcja elektromagnetyczna – bezprzewodowy  przesył energii elektrycznej

23

Intelligent Carbon Monoxide Detector –system wykrycia tlenku węgla

24

III t

Synteza dźwięku

25

II i

Zdalne sterowanie bramą wjazdową z użyciem komunikacji  radiowej

26

IV j

Poduszkowiec zdalnie sterowany

27

II m

II g

Ekologiczne ramię robo tyczne

28

Quadcopter

29

Krzysztof Marmol

IV e

Automatyczne ramię robota

30

II m

Sterowanie silnikiem BLDC oraz silnikiem szczotkowym prądu stałego poprzez mikrokontroler Atmega 168a

31

III g

Manipulator czyli (prawie) ruchoma ręka

ZSEM

Wszystkim uczniom zainteresowanym udziałem w VI Pikniku Naukowym w Elektryku przypominamy, że 21 października mija termin zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Obecna edycja Pikniku Naukowego w Elektryku jest skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

Organizatorem jest nasze stowarzyszenie, które realizuje projekt we współpracy z Zespołem Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym  Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych w obszarze edukacji w 2016 pn. "Bon edukacyjny". Patronat naukowy nad wydarzeniem sprawuje NOVITUS.

Celem projektu jest rozbudzenie wsród młodzieży zainteresowań technicznych z dziedziny eletrotechniki, elektroniki, robotyki, informatyki i multimediów oraz wspieranie inicjatyw uczniowskich w zakresie wykonywania samodzielnych projektów i prac technicznych.

Zasady uczestnictwa, terminy oraz inne informacje są ujęte w regulaminie tutaj.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj.

logo-szsem4  Logo Malopolska H CMYK