Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Zapraszamy przyjaciół oraz absolwentów Elektryka.

Get Adobe Flash player

Zostań bohaterem - oddaj krew.

Dnia 14 czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu '' Zostań bohaterem - oddaj krew ''.
Uczestnicy dowiedzieli sie co to jest krew, jakie są metody oddawania krwi, co można otrzymać z pobranej krwi, kto potrzebuje krwi i  jej składników, kto może oddać krew kiedy jak często itp.
Zobaczyli co się dzieje od momentu pobrania krwi od dawcy, poprzez wszystkie laboratoria - badanie krwi, oddzielanie jej składników, ''pakowanie '' i przechowywanie krwi az do momentu przygotowania jej do transportu do szpitala przychodni dla potrzebujących.
Dowiedzieli sie także dlaczego warto zostać Honorowym Krwiodawcą, jak ważne jest oddawanie krwi - może kiedyś Ty albo twoi bliscy będą tej krwi bardzo potrzebowali.

Była to jedna z wielu imprez w ramach projektu, od września przewidujemy dalsze działania, bardzo ciekawe zawody sportowe, olimpiadę wiedzy i oczywiście akcję oddawania krwi (12 XII 2017) w ZSEM, na którą  juz dziś zapraszamy :)


Projekt realizowany przy wsparcie finansowym Urzędu Miasta Nowego Sącza w ramach projektu propagowanie honorowego krwiodawstwa, a koordynatorem jest Pani Ewa Bereś, członek Zarządu stowarzyszenia, nauczycielka w ZSEM.