Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Zapraszamy przyjaciół oraz absolwentów Elektryka.

Get Adobe Flash player

Szach-Mat w Elektryku

PICT0015PICT0008 


dodano 24 czerwca 2014

 

 

 

 

c_220_150_16777215_00_images_PICT0007.JPG10 czerwca grupa młodsza a 11 czerwca grupa starsza zakończyły zajęcia szachowe, które trwały od połowy lutego. Uczestniczyło w nich 22 uczniów ze szkół Nowego Sącza. W przedostatnim tygodniu instruktor Pan Marek Michalik przeprowadził dla uczestników wewnętrzny turniej, którego zwycięzcy otrzymali drobne nagrody, natomiast pozostali zawodnicy czekoladę z orzechami. Podsumowując trzeba stwierdzić, że w Nowym Sączu jest ogromne zainteresowanie tą formą spędzania czasu, a rodzice dzieci i młodzież weidzą korzyści jakie niesie umiejętność gry w szachy. Trzeba też wspomnieć, że dzięki zaangażowaniu instruktora Pana Marka Michalika, zarówno dzieci jak i młodzież za jego namową uczestniczyły w licznych zawodach szachowych organizowany prze cały semestch w takich miejscowościach jak Muszyna, Rytro, Gorlice, Nowy Sącz oraz na Słowacji. Na ostatnich zajęciach Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Elektryk poinformował uczestników, że od września 2014 zajęcia będą kontynuowane, a finansowanie ich zabezpieszy stowarzyszenie z własnych środków. Zakładamy, że w listopadzie ponownie weźmiemy udział w konkursie ofert miasta Nowy Sącz z nadzieją pozyskania środków na kolejny semestr.


dodano 11 maja 2014

do zakończenia zajęć szchowych w ramach projektu SzachMat w Elektryku- dla dzieci i młodzieży Nowego Sącza pozostało około miesiąca; przewidujemy na zakończenie wewnętrzne turnieje, a dla najlepszych szachistów będą nagrody; ponieważ zajęcia szachowe cieszą się dużym zainteresowaniem, weięc zarząd Stowarzyszenia już zastanawia się nad ich kontynuacją w kolejnym roku szkolnym.

PICT0018PICT0017PICT0016PICT0015PICT0013PICT0011PICT0008PICT0007PICT0006PICT0005PICT0003 

Zdjęcia wykonane podczas zajęć szachowych z grupą młodszą (wtorki)  i starszą (środy)


 

W sobotę 15 lutego po zakończeniu VII Memoriału Jana Borka odbyło się zebranie organizacyjne. Uczestniczyli w nim koordynator projektu Marek Ryglewicz , prowadzący zajęcia instruktor Marek Michalik oraz zainteresowani. Uzgodniono, że zajęcia dla grupy młodszej (początkującej) będą odbywały się we wtorki o godzinie 16:30, a dla grupy starszej w środy o godzinie 17:00. Zajęcia obu grup będą odbywały się w na parterze budynku Zespołu Szkół Elektryczno Mechanicznych przy ulicy Limanowskiego 4 w sali nr 12.


 

c_220_150_16777215_00_images_szach_mat_may_rozmiar.jpgProjekt „Szach-Mat w Elektryku- dla dzieci i młodzieży Nowego Sącza” jest programem edukacyjnym skierowanym do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Nowego Sącza. Zadanie jest współfinansowane przez Miasto Nowy Sącz.

 

W ramach projektu będziemy prowadzić pozalekcyjne zajęcia szachowe dla dwóch grup wiekowych, 6-13 lat i 13-20 lat przy czym każda grupa będzie liczyć 10 uczniów.  Odbywać się one będą w cyklu tygodniowym w wymiarze 2 godzin zegarowych dla każdej grupy wiekowej. Zajęcia będą prowadzone przez instruktora szachowego z punktacją rankingową 2000 i kategorią krajową centralną I, posiadającego wykształcenie pedagogiczne. Rozpoczynamy od połowy lutego, a zakończenie przewidujemy w połowie czerwca, w sumie 17 spotkań w obu grupach wiekowych. Na zakończenie odbędzie się wewnętrzny turniej z nagrodami dla najlepszych uczestników. Podczas zajęć przewidujemy minikatering. Przyjmujemy wstępne zapisy na adres e-mailowy:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zebranie organizacyjne dla obu grup wiekowych odbędzie się 15 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w świetlicy szkolnej, tuż po zakończeniu zawodów szachowych w ramach VII Memoriału Jana Borka (około 13:30). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.