Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Strona Stowarzyszenia Sądecki Elektryk. Zapraszamy przyjaciół oraz absolwentów Elektryka.

Get Adobe Flash player

SOS dla Sądecczyzny VII edycja - projekt współfinansowany przez Powiat Nowosądecki

 

 

SOS dla Sądecczyzny -VII edycja FINAŁ 

W dniu 14 czerwca 2016 odbył się panel dyskusyjny w którym ostatecznie wystąpiły grupy uczniów z następujących szkół:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

 

 Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych im gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu grupa z klasy III k

Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu grupa z klasy I j

W skłąd komisji konkursowej weszły trzy panie reprezentujące Starostwo Powiatowe, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

W ramach 20 minutowych prezentacji każdy zespół zareprezentował plakat proekologiczny w formacie A-3, aplikację lub prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska naturalnego w odniesieniu do Sądecczyzny i pokazującą w postaci zdjęć i filmów  stan obecny środowiska. Każda grupa rozwiązywała również test z pytaniami z zakresu ekologii i znajomości regionu oraz zaprezentowała przygotowaną ekotrasę dla turystypieszego lub rowerowego.

Po zaprezentowaniu się wszystkie grupy udały się do internatu szkolnego na obiad,a Komisja Konkursowa na naradę celem wytypowania zwycięskiej drużyny.

Po obiedzie wszystkie grupy ponownie spotkały się w świetlicy szkolnej na ogłoszeniu wyników. Przeewodnicząca Komisji Konkursowej podkreśliła wysoki i wyrównany poziom wszystkich prezentacji. A oto wyniki:

 

I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju

 

II miejsce Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych im gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu grupa z klasy III k

III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

Wyróżnienia otrzymały pozostałe grupy

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

 

Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu grupa z klasy I j

Wszystkie grupy biorące udział w projekcie otrzymały nagrody w postaci bonów na zakupy w sklepie sportowym gadżety od sponsora Banku Zachodniego WBK. Starostwo Powiatowe współfinansujące projekt przekazało zwycięzcom zestaw pamiątek i gadżetów promujących Sądecczyznę.

Wszystkim grupom serdecznie gratulujemy.

c_220_150_16777215_00_images_8.jpg

 

 

 


 

14 czerwca w świetlicy szkolnej ZSEM odbędzie się panel dyskusyjny organizowany w ramach projektu edukacyjnego SOS dla Sądecczyzny. Działania podejmowane przez uczniów mają uwrażliwić na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Projekt włącza młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i zachęca do podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego, kształtując pożądane postawy obywatelskie. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Nowosądeckie.
Projekt jest dodatkowo sponsorowany przez Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Nowym Sączu.


 

Regulamin i zasady uczestnictwa w projekcie

1. Organizatorem projektu SOS dla Sądecczyzny VII edycja jest Stowarzyszenie Sądecki Elektryk w Nowym Sączu  http://stowarzyszenie.zsem.edu.pl

Projekt jest dodatkowo sponsorowany przez Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Nowym Sączu

2. Celem projektu jest edukacja proekologiczna. Działania podejmowane przez uczniów mają uwrażliwić ich na walory przyrodnicze Sądecczyzny i wskazać na zagrożenia środowiska związane z działalnością antropogeniczną. Projekt włącza młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym i zachęca do podejmowania inicjatyw na rzecz środowiska lokalnego, kształtując pożądane postawy obywatelskie.

3. Do udziału w projekcie organizatorzy zaproszą młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu nowosądeckiego:

$11.      Liceum Ogólnokształcące im. Artura Grottgera w Grybowie

$12.      Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu

$13.      Powiatowy Zespół Szkół  w Muszynie

$14.      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju

$15.      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu

$16.      Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie

$17.      Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach

$18.      Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej

$19.      Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku

$110.  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Stanisława Reymonta w Tęgoborzy

$111.  Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych im gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu.

4.Dyrekcje szkół, które przyjmą zaproszenie wytypują spośród nauczycieli dwóch opiekunów, nauczyciela przedmiotów informatycznych i biologii/geografii, którzy spośród uczniów klas informatycznych skompletują 5 osobowe zespoły reprezentujące daną szkołę.

5. Do dnia 15 maja 2016 dyrekcje szkół przesyłają zgłoszenia udziału w projekcie „SOS dla Sądecczyzny VII edycja”

6. Zespół reprezentujący daną szkołę ma za zadanie przygotować plakat proekologiczny w formacie A-3, aplikację lub prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska naturalnego w odniesieniu do Sądecczyzny i pokazującą w postaci zdjęć i filmów  stan obecny środowiska. Każda grupa otrzyma też zestaw pytań z zakresu ekologii i znajomości regionu, by przygotować się do rozwiązania testu podczas panelu. 

Przygotowywane materiałypowinny obejmować zagadnienia przyjęte przez Powiat Nowosądecki jako priorytetowe konkursie ofert na zadania publiczne zakresu edukacji ekologicznej:

a)rozpowszechniania prawidłowego postępowania z odpadami (segregacja odpadów komunalnych, kompostowanie odpadów organicznych) - ORL.I

b) informowania o zagrożeniach dla środowiska i zdrowia ludzi wynikających z niewłaściwego postępowania z odpadami (np. spalanie odpadów w piecach domowych lub porzucanie ich na dzikich wysypiskach) - ORL.II

c) promocji przedsięwzięć mających na celu zbiórkę odpadów niebezpiecznych znajdujących się w strumieniu odpadów komunalnych (np. zużyte baterie, przeterminowane lekarstwa) - ORL.IV

Dodatkowo każda grupa ma za zadanie przygotować w formie strony www ekotrasę  po naszym regionie, przez najpiękniejsze i najciekawsze ich zdaniem przyrodniczo miejsca. Ekotrasa ma być opracowana  dla turystyki pieszej lub rowerowej.

7. W pierwszych dniach czerwca 2016 wszystkie grupy spotykają się w ZSEM na panelu  dyskusyjnym, podczas którego przedstawiają przygotowane przez siebie materiały.

8. Prezentacjom grup przysłuchiwać się będzie komisja oceniająca składająca się z przedstawicieli samorządu  powiatowego i miejskiego oraz inspektoratu ochrony środowiska i Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

9. Trzy najlepsze grupy  otrzymają nagrody w formie bonów towarowych o wartości 750, 500 i 300 zł, a zwycięska grupa dodatkowo otrzyma tytuł „Najlepsi ekolodzy Sądecczyzny”.  Pozostali uczestnicy projektu otrzymają nagrody w postaci bonów towarowych sfinansowane przez sponsora Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Nowym Sączu

10. Szczegółowe informacje o kolejnych etapach projektu będą umieszczane na stronie Stowarzyszenia Sądecki Elektryk, profilu stowarzyszenia na FB oraz na portalu SADECZANIN.

11. Koordynatorami projektu są Marek Ryglewicz (tel. 509553462) i Edyta Nowak (tel. 694347287)

Sponsorem projektu jest Bank Zachodni WBK S.A. 1 Oddział w Nowym Sączu