IX Memoriał Jana Borka Międzyszkolny Turniej Szachowy Sądecczyzny

W IX Memoriale Jana Borka wystartowało 46 zawodników w wieku od 6 do 20 lat. Najmłodszy przdszkolak, przyjechał z Limanowej, gościliśmy również zawodników z Korzennej, Krościenka, Krynicy, Grybowa, Wielogłów, a nawet z Myślenic. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z Nowego Sącza. W sumie nagrody otrzymało 17 zawodników. Pierwsze miejsce i bon towarowy na kwotę 500 zł oraz puchar dyrektora ZSEM zdobył Miłosz Szarota z Zespołu Szkół Samochodowych  z Nowego Sącza. Miejsce drugie z ilością 6 pkt na 7 możliwych uzyskał Zygmunt Soliwoda z MLKSz Myślenice, a trzecie Jakub Szarota z gimnazjum w Wielogłowach.

c_220_150_16777215_00_images_male_1.jpg

c_220_150_16777215_00_images_plakatszachy3-1_-_maa_rozdzielczo.jpg

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

1. ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

2. MIEJSCE i TERMIN ZAWODÓW

ZSEM, 33-300 Nowy Sącz ul. Limanowskiego 4

19 marzec 2016 (sobota); zapisy od godziny 8:00; pierwsza runda rozgrywek planowana na 9:00

3. SYSTEM ROZGRYWEK

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry 15 minut na partię dla każdego zawodnika. O kolejności miejsc w przypadku równej ilości punktów decydują w kolejności: średni Buchholz, pełny Buchholz, progres, ilość zwycięstw. Sędziować będzie Piotr Janik, arbiter klasy międzynarodowej FIDE, sędzią pomocniczym będzie Marcin Burek.

4. UCZESTNICTWO

Turniej otwarty dla dzieci i młodzieży szkolnej województwa małopolskiego.

Wstępne zgłoszenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ilość miejsc ograniczona.

5. NAGRODY - dla17zawodników (pula nagród 2350 zł)

· Dla najlepszego szachisty – Puchar Dyrektora ZSEM oraz nagroda rzeczowa

· Za zajęcie II i III nagrody rzeczowe

· Dla kolejnych pięciu zawodników nagrody rzeczowe

· Dla najmłodszego uczestnika turnieju - nagroda rzeczowa

· Dla najlepszych trzech zawodników, chłopcy ze szkół podstawowych– nagrody rzeczowe

· Dla najlepszego zawodnika z gimnazjum – nagroda rzeczowa

· Dla najlepszych trzech zawodniczek ze szkół podstawowych – nagrody rzeczowe

· Dla najlepszej zawodniczki z gimnazjum – nagroda rzeczowa

6. INNE

-         Turniej zostanie rozegrany według przepisów aktualnego Kodeksu Szachowego PZSzach.
-         Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.
-         Podczas turnieju serwowane będą ciepłe i zimne napoje, owoce i przekąski.

7. PATRONAT HONOROWY: Dyrektor ZSEM w Nowym Sączu