Masz pytanie? Napisz! stowarzyszenie@zsem.edu.pl

Nowy Sącz – Smart City II edycja

Finał projektu 16 maja 2018 w świetlicy szkolnej Elektryka

Ostatecznie zgłoszonych zostało 14 pomysłów, które prezentowało 19 uczniów. Dodatkowo, uczniowie wykonali pięć plakatów.

Podsumowanie i ocena pomysłów odbyło się podczas panelu w dniu 16 maja br. W świetlicy szkolnej ZSEM za stołem zasiadła komisja konkursowa składająca się z prezesów spółek komunalnych oraz przedstawiciela firmy WIŚNIOWSKI. Panel prowadził uczeń klasy II Patryk Olszak. Najczęściej pomysły były prezentowane w formie prezentacji.

Po 2 godzinach, kiedy zakończyła się prezentacja, jurorzy udali się na naradę. Ogłoszenia wyników dokonał Pan Józef Ciuła wiceprezes Sądeckich Wodociągów, a jednocześnie koordynator Prezydenta Nowego Sącza od zagadnień smart, natomiast nagrody oraz gadżety od firmy WIŚNIOWSKI wręczał dyrektor ZSEM Walenty Szarek.

Poniżej lista nagrodzonych:

I miejsce Grzegorz Szabla za pomysł „Sollar Park”
II miejsce Mikołaj Mikołajczyk za pomysł „Inteligentny parking”
III miejsce Patryk Olszak za pomysł „System S&F”
W kategorii plakatu
I miejsce – Natalia Gwiżdż
II miejsce Katarzyna Poręba
III miejsce Marcin Pikuła

Zapraszamy do oglądania zdjęć w zakładce Galeria


Rozpoczynamy warsztaty w ramach projektu. Z uwagi na duże zainteresowanie zdecydowaliśmy, że będą prowadzone w 4 grupach przez pp. Tomasz Luber, Adam Niemczak, Dominik Pres, Marek Ryglewicz . Poniżej  listy uczestników prowadzonych przez nauczycieli:

5 marca zakończyliśmy nabór uczniów do projektu. Zakładaliśmy udział w projekcie 30 uczestników, zgłosiło się 65 uczniów z klas I, II i III. Nie da się ukryć, że jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem. Cieszy bardzo, że młodzież interesuje się problemami miasta i chce świadomie wpływać  na podejmowane decyzje. Lada dzień ustalimy terminy warsztatów  podczas których młodzi ludzie zostaną wprowadzenie w tematykę smart city.


Rozpoczynamy II edycję projektu, który w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza

Do udziału zapraszamy uczniów klas I, II i III Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych. Zapisy do 5 marca 2018, ilość miejsc ograniczona. więcej informacji w regulamin

Serdecznie zapraszamy, zgłoszenia u pp. Tomasza Libra i Marka Ryglewicza.