Masz pytanie? Napisz! stowarzyszenie@zsem.edu.pl

Spotkania z kulturą w Elektryku

Projekt SPOTKANIA Z KULTURĄ W ELEKTRYKU zakończony!

28.11.2019r. w Zespole Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu odbył się konkurs literacko- teatralny. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności, zdobyte podczas warsztatów poetyckich i teatralnych,realizowanych w ramach projektu „Spotkania z kulturą w Elektryku”.

Konkurs składał się z dwóch części:

– literackiej- młodzież prezentowała swoje wiersze,

-teatralnej-krótkie formy teatralne.

W konkursie wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno- Mechanicznych w Nowym Sączu i II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu:

-Katarzyna Opoka-II LO,

-Emilia Cięciwa-II LO,

-Miłosz Kłębczyk-ZSEM,

-Albert Bobakowski-ZSEM,

-Szymon Sobczyk-ZSEM,

-Sebastian Łatka-ZSEM

-Kacper Gromala-ZSEM.

Jury w składzie:

-Ewa Dziedzic,

-Teresa Stasiak,

-Bernadeta Górska

wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na dojrzałość utworów, poruszane tematy oraz najlepszą grę aktorską.

W konkursie literackim nagrodzeni zostali:

-Kacper Gromala- I miejsce,

-Emilia Cięciwa- II miejsce,

-Katarzyna Opoka- III miejsce.

W konkursie teatralnym nagrodzeni zostali:

-Szymon Sobczyk- I miejsce,

-Albert Bobakowski- II miejsce,

-Miłosz Kłębczyk- III miejsce.

Koordynatorem projektu była Renata Kruk.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

dav
dav
dav
oznor
oznor
dav

Dnia 04 listopada br. odbyły się warsztaty teatralne, które zostały zorganizowane w Teatrze Nowym w Nowym Sączu w ramach projektu „Spotania z Kulturą” organizowanym przez stowarzyszenie Sądecki Elektryk. Młodzież miała możliwość pracować nad scenicznymi umiejętnościami pod okiem profesjonalistów. Młodzi artyści odgrywali sceny improwizowane ucząc się tym samym jak ważna jest relacja między aktorem a widzem. Uczestnicy poznali również techniki emisji dźwięku. Warsztaty prowadzili aktorzy z Teatru Nowego w składzie Violetta Romul Pomietło oraz Krzysztof Pomietło. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

================================================================

W poniedziałek 23.09.br w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, w jej zabytkowych pomieszczeniach piwnicznych odbyły się warsztaty poetyckie dla uczestników projektu. Prowadziła je sądecka poetka Joanna Babiarz Szot.

W ostatnich dniach Joanna Babiarz uhonorowana została Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Zdjęcia wykonane podczas warsztatów:To nowa propozycja Stowarzyszenia. Do udziału w projekcie zapraszamy młodzież szkół średnich z Nowego Sącza. W ramach projektu młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach poetyckich i aktorskich, po których zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach poetyckim i aktorskim. Najlepsze prace zostaną oczywiście nagrodzone. Więcej informacji w regulaminie, natomiast aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Projekt „Spotkania z kulturą w Elektryku” jest współfinansowany przez Miasto Nowy Sącz.

Pobierz pliki

regulamin

formularz zgłoszeniowy