Masz pytanie? Napisz! stowarzyszenie@zsem.edu.pl

Coding Night w Elektryku

25. 10.2019 -26.10.2019

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku rozpoczęty.

Ostatnie godziny i minuty przygotowań były bardzo nerwowe, ale udało się pozapinać wszystko i o godzinie 13:30 wraz z Panią Dyrektor w ZSEM Ewą Dziedzic otworzyliśmy uroczyście imprezę.W szranki stanęło 12 zespołów, w każdym od 2 do 5 uczniów. W sumie 37 programistów, którzy z niecierpliwością czekali tylko na jedną informację, tematyka konkursu. Tuż przed 14 wszyscy otrzymali teczki z kompletem materiałów biurowych oraz regulaminem, tematyką konkursu, podstawowymi wymaganiami oraz kryteriami oceniania.A temat bardzo przyjemny ponieważ młodzież w trakcie 20 godzinnego maratonu ma zaprojektować grę komputerową.

I Maraton Programistyczny – 4 godzina programowania.

Atmosfera jest naprawdę gorąca. Dyskusje w zespołach, dotyczące ustalenia jaki typ gry, na jaką platformę itp. już się powoli kończą. Zadania rozdzielone i trwa intensywna praca. Eksperci w osobach Tomasz Liber oraz Dominik Pres obserwują postęp prac.

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku – 6 godzina

Około 19:30 dotarła dostawa cieplutkich pizz z pizzerii GONDOLA. Wszyscy udali się do świetlicy bo tam serwujemy posiłki. Trzy rodzaje do wyboru – r-e-w-e-l-a-c-j-a !

I Maraton Programistyczny – 7 godzina programowania

Młodzi programiści znowu intensywnie pracują, a wśród nich uwijają się nasi eksperci.

Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku mija 9 godzina programowania.

Dla młodych programistów uruchomiliśmy 3 strefy:
– strefę ciszy,
– strefę dla ciała,
-strefę snu

Póki co najwięcej czasu młodzi programiści spędzają w strefie I 🙂

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku – 17 godzina programowania.

Budzi się nowy dzień, a nasi młodzi programiści wciąż przy komputerach. Większość z nich już po śniadaniu, które dostarczyła pizziernia GONDOLA.Tuż przed 10-tą pojawią się przedstawiciele (programiści) z firm IBCS Poland, GOTOMA i FAKRO i wówczas rozpocznie się ostatni etap naszej przygody. Każdy zespół zaprezentuje grę komputerową, zaprojektowaną w trakcie maratonu. No i werdykt, ale już teraz można zdecydowanie powiedzieć, że wygrali wszyscy.

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku – 18 godzina programowania

Do rozpoczęcia publicznej prezentacji coraz bliżej, więc pora wylosować kolejność wystąpień zespołów.
Oto wyniki:
1. Error404 z kapitanem Krzysztofem Borkiem
2. Dead Line z kapitanem Hubertem Ptakiem
3. Deep Orange z kapitanem Kacprem Lelito
4. MWMP z kapitanem Michałem Wojsem
5. IT Freaks z kapitanem Piotrem Sokołowskim
6. ZSEM’s team A z kapitanem Dariuszem Wiktorowskim
7. Deer Army z kapitanem Wiktorem Jeleniem
8. Dyrdon Project REA z kalitanem Piotrem Legutko
9. Majstry Elektroniki z kapitanem Kamilem Karpielem
10. Taboret Entertainment z kapitanem Szymonem Tomaszewskim
11. LPG z kapitanem Pawlem Śmiałkiem
12. Galop Kucykowo z kapitanem Pawłem Porębą

W takiej kolejności zespoły zaprezentują się publicznie, a ich wystąpieniom przysłuchiwać się będzie komisja konkursowa składająca się z 6 programistów z firm IBCS Poland, GOTOMA i FAKRO.

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku – 20 godzina programowania.

Tuż przed 10 pojawiają się programiści z IBCS Poland, za chwilę dołączają z GOTOMY i FAKRO. Możemy zaczynać ostatni etap. Pojawili się również inni uczniowie, którzy chcą dopingować kolegów i popatrzeć na ich projekty, bo może za rok to oni wystartują w kolejnym maratonie.
Rozpoczyna się publiczna prezentacja i ocenianie

I Maraton Programistyczny w sądeckim Elektryku – 23 godzina trwania maratonu.

Napięcie rośnie, gdyż pojawia się komisja konkursowa z wynikami:
Zaczynamy od końca.

miejsce III zespół IT Freaks w składzie Piotr Sokołowski i Dawid Szulc
miejsce II zespół Deep Orange w składzie Kacper Lelito, Dawid Kruk, Paweł Przetacznik
miejsce I zespół LPG w składzie Paweł Śmiałek, Piotr Piwowar

To te trzy zespoły zgarnęły wypasione nagrody pieniężne.

Pozostałe zespoły czyli 9 otrzymały nagrody pocieszenia w kwocie 100 zł, a pizziernia GONDOLA przygotowało niespodziankę dla wszystkich zawodników w postaci bonu.

W ocenie członków Jury wszyscy uczestnicy maratonu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Kto wie czy to nie nasi programiści w najbliższym czasie zawojują świat.

A teraz czas na podziękowania, które należą się w pierwszej kolejności szefom firm, które zaryzykowały i postanowiły wesprzeć nas w organizacji I Maratonu Programistycznego w sądeckim Elektryku. Dziękujemy jurorom za bardzo profesjonalną i obiektywną ocenę, dziękujemy ekspertom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy na różnym etapie wspierali nasze przedsięwzięcie.
Na koniec dodam, że projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza, a marato honorowym patronatem objął Prezydent Ludomir Handzel.
Do zobaczenia za rok !

23.10.2019

Dorobiliśmy się również roll-up promującego Maraton programistyczny w sądeckim Elektryku, pięknie zaprojektowany i wykonany przez agencję reklamową Q-graf. Teraz już nie jest tajemnicą :), że Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel objął nasze wydarzenie honorowym patronatem.

7.10.2019

W poniedziałek 7.10.2019 do organizatorów dotarło zgłoszenie od jeszcze jednego zespołu, a ponieważ to dwóch, jeszcze niezorientowanych w zakamarkach szkoły, pierwszoklasistów, więc organizatorzy zdecydowali o dopuszczeniu ich do rywalizacji. Zespół nosi nazwę „Majstry elektroniki”

5.10.2019

W piątek 4 października zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń uczniów zainteresowanych udziałem w Maratonie Programistycznym. Mamy zgłoszenia od 11 zespołów, ww sumie 35 uczniów i uczennic. Zespół 11, którego zgłoszenie wpłynęło jako ostatnie tuż przed 24 godziną, traktujemy jako rezerwowy. Mimo szerokiej akcji promocyjnej, nie pojawiły się zgłoszenia z innych szkół sądeckim, jedynie w jednym z zespołów (5-osobowym) jeden z uczestników jest uczniem innej szkoły niż ZSEM.

Poniżej wykaz wszystkich zespołów:

LP Nazwa zespołu Ilość członków w zespole
1 Deep Orange 3
2 LPG 2
3 Dyrdon Project RED 3
4 Deer Army 2
5 error404 4
6 Galop Kucykowo 5
7 Dead Line 3
8 Dream Team 2
9 ZSEM’s team A 4
10 Taboret Entertainment 5
11 MWMP 2

Ważny komunikat!

W regulaminie konkursu podane daty są błędne. Konkurs rozpoczyna się 25 października br (piątek) a zakończy 26 października br (sobota). za pomyłkę przepraszamy.

===============================================================

W tym roku szkolnym rozpoczynamy nowy projekt do którego zapraszamy młodzież szkół średnich Nowego Sącza. Projekt jest skierowany do młodych programistów, którzy będą mieli szanse sprawdzić swoje umiejętności dziedzinie programowania. Partnerami w organizacji projektu są dwie duże firmy programistyczne z Nowego Sącza: IBCS Poland i GOTOMA.

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Nowy Sącz. Trwający dwa dni maraton programistyczny odbędzie się w dniach 25 – 26 października.

Pliki do pobrania:

Plakat zaprojektowany przez grafika z firmy IBCS Poland

Regulamin

Formularz rejestracyjny