Masz pytanie? Napisz! stowarzyszenie@zsem.edu.pl

Aktualności

21.09.2019
No i mamy już koniec 3 tygodnia nowego roku szkolnego.  Zaczęliśmy bardzo intensywnie, bo aż z sześcioma projektami, które rozpoczęły się prawie równocześnie. Z kontynuowanych mamy jedynie projekt  koordynowany przez Ewę Bereś „Nie sztuka być turystą. Turystą sztuka być” Jeżeli chodzi o ten projekt to właśnie lada dzień odbędzie się w jego ramach Rajd Elektryk i mamy nadzieję, że pogoda dopisze turystom.
A realizacja pozostałych projektów wygląda następująco:
1. Nauka programowania w praktyce III edycja; do 14 września zakończyliśmy nabór chętnych do dwóch grup i obecnie w Instytucie Technicznym PWSZ odbywają się zajęcia osobno w grupie Jawa Android oraz C#. Studenci, wśród nich dwóch to absolwenci Elektryka, starają się maksymalnie dużo przekazać wiedzy praktycznej, która pomoże w samodzielnym pisaniu programów. 15 godzin zajęć musi skończyć się do 30 września. Później jest dłuższa przerwa aż do 10 grudnia, kiedy to spotkamy się w Instytucie Technicznym by komisja konkursowa oceniła przygotowane przez młodych programistów prace.
Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie.
 
2. XII Memoriał Jana Borka odbędzie się 19 października; na początku września do wszystkich szkół sądeckich oraz starostw powiatowych w całym województwie wysłaliśmy plakat oraz regulaminy turnieju dla dzieci i młodzieży oraz seniorów. Informacja o turnieju ukazała się również na naszych stronach oraz na stronie Małopolskiego Związku Szachowego.
Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie.
 
3. Debaty Naukowe w Elektryku II edycja; na stronie stowarzyszenia ukazał się regulamin oraz tematy/tezy przygotowane przez ekspertów w trzech obszarach tematycznych. Na razie młodzież zasięga informacji u ekspertów, ale jeszcze we wrześniu odbędzie się I debata klasowa.
Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie.
 
4.  Coding Night w Elektryku, to może być hit roku, ale o tym przekonamy się dopiero 25-26 października, kiedy to odbędzie się maraton programistyczny dla młodych programistów ze szkół średnich Nowego Sącza. W projekcie pokładamy ogromne nadzieję, że uda się nam odkryć talenty programistyczne. W projekt zaangażowały się dwie duże firmy programistyczne GOTOMA oraz IBCS Poland. Materiały informacyjne trafiły do wszystkich szkół i obecnie czekamy na pierwsze zgłoszenia zespołów.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Nowy Sącz
 
5. Spotkania z kulturą w Elektryku to projekt, do udziału w którym zachęcamy młodzież ze wszystkich szkół sądeckich. W najbliższy poniedziałek odbędą się w bibliotece publicznej warsztaty poetyckie, w październiku teatralne, a w listopadzie podczas podsumowania zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepsze prace w obu kategoriach.
Projekt jest współfinansowany przez Miasto Nowy Sącz
 
6. Projekt Pszczoły zagościły w Elektryku doczekał się II edycji, tym razem dofinansowanej prze Miasto Nowy Sącz. Tym razem przewidujemy warsztaty, konkursy oraz wyjazd studyjny do Sądeckiego Bartnika w Stróżach. A do udziału w nim zapraszamy młodzież Elektryka oraz seniorów działających w Centrum Sądeckiego Seniora.
 
Ostatnio młodzież coraz częściej pyta o kolejnych piknik, który oczywiście na pewno się odbędzie, ale z uwagi że finansowany jest z własnych środków stowarzyszenia, więc nie mamy obligatoryjnie narzuconych terminów.
Uwaga: Więcej informacji na temat wszystkich projektów można znaleźć w w dziale projekty.
 
 
30.05.2019
Walne Zebranie Sprawozdawcze

Zawiadomienie

Zarząd Stowarzyszenia Sądecki Elektryk zawiadamia, że w dniu 14 czerwca 2019 w świetlicy szkolnej ZSEM o godzinie 11:30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze, na które zapraszamy członków i sympatyków Stowarzyszenia. W przypadku braku kworum ustala się drugi termin o godzinie 11:45 w dniu 14 czerwca 2019.

 

Porządek obrad Walnego Zebrania Sprawozdawczego

Stowarzyszenia Sądecki Elektryk

w dniu 14 czerwca 2019 r.

  1. Otwarcie Walnego Zebrania.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania i Protokolanta.
  3. Wybór komisji skrutacyjnej – podjęcie uchwały.
  4. Przyjęcie porządku obrad – podjecie uchwały.
  5. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu za 2018 r.:

          A) przedstawienie sprawozdania merytorycznego i finansowego – Prezes Zarządu,

         B) przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej do sprawozdania Zarządu,

        C) dyskusja,

        D) podjęcie uchwały.

    6. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za 2013 r.:

        A) przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej,

       B) dyskusja,

       C) podjęcie uchwały.

     7. Przedstawienie planu działań Stowarzyszenia na 2019 r.

     8. Wolne wnioski.

     9. Zakończenie Walnego Zebrania.

 

13.05.2019

Ogłoszenie nt. pierwszych zajęć warsztatowych i prelekcji w ramach projektu „Pszczoły zagościły w Elektryku”

W dniu 17.05.br (piątek) w godzinach 9:30 – 11:15 w świetlicy szkolnej odbędzie się prelekcja połączona z warsztatami dla uczestników projektu. Prelekcje oraz warsztaty poprowadzi Pan Adam Szołdra, przedstawiciel Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu.


„Firma FAKRO, patron automatyków ZSEM, zaprasza na DNI Otwarte”
 

Nota informacyjna:

Już w sobotę 11 maja br. FAKRO otworzy przed Tobą drzwi do świata nowych możliwości. Przyjdź na Dzień Otwarty i zobacz, co może zaoferować Ci firma FAKRO!
Dzień Otwarty to idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat ścieżek kariery w FAKRO oraz poznać osoby tam pracujące i zobaczyć czym się zajmują. Podczas spotkania Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu, opowie o tym, „Jak budować markę firmy” i podzieli się praktycznymi informacjami, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Swoją pigułkę sukcesu zaprezentuje też specjalnie na tę okazję zaproszony prelegent, na co dzień realizujący projekty z obszaru Employer Brandingu oraz HR. Zaplanowaliśmy także inne warsztaty tematyczne i doradztwo HR!
Bądź na bieżąco i śledź kolejne informacje na stronie internetowej (www.fakro.pl/kariera) i w mediach społecznościowych.
Już wkrótce zamieszczony zostanie szczegółowy program wydarzenia, regulamin eventu oraz formularz rejestracyjny. Start rejestracji uczestników zaplanowany jest na 8 kwietnia, godz. 09.00. Zapisz w kalendarzu tę datę, aby nie zapomnieć wysłać swojego zgłoszenia. Liczba miejsc ograniczona!


22.03.2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk rozpoczyna innowacyjny projekt edukacyjny Pszczoły zagościły w Elektryku.

Więcej informacji w zakładce projekty:  http://stowarzyszenie.zsem.edu.pl/?page_id=1418


02.03.2019

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk rozpoczyna nabór do projektu Nowy Sącz – smart city III edycja.

Więcej informacji w zakładce projekty: http://stowarzyszenie.zsem.edu.pl/?page_id=1409


29.12.2018

Rozpoczynamy nabór wniosków do programu stypendialnego Młode Talenty. Więcej informacji w zakładce Projekty.


17.12.2018

Ze względów organizacyjnych stowarzyszenie w porozumieniu z dyrektorem ZSEM postanawia przesunąć termin VIII Pikniku Naukowego w Elektryk na dzień 14 luty 2019. Wówczas odbędzie się również podsumowanie konkursu  „interface multimedia unit”, organizowanego wspólnie z firmą Aptiv. Będziemy mieli więc podwójne święto Dzień Zakochanych i Pasjonatów. Chętnym do zaprezentowania swoich pomysłów i projektów dajemy więc szanse na dalsze udoskonalanie lub podjęcie pracy na kolejnymi.


29.10.2018

Stowarzyszenie Sądecki Elektryk oraz firma Aptiv zapraszają młodzież do udziału w konkursie  „interface multimedia unit”.

Przedmiotem konkursu jest aplikacja webowa mająca na celu sterowanie systemem multimedialnym samochodu. Aplikacja powinna działać na urządzeniu car entertainment dostarczonym przez firmę Aptiv. Organizatorzy zapewniają uczestnikom dostęp do dokumentacji i plików przykładowych działających na urządzeniu w oparciu o które uczestnicy stworzą swoje aplikacje.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone wysokimi nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Serdecznie zapraszamy do udziału. Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas VIII Pikniku Naukowego w Elektryku w dniu 18 grudnia 2018.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w zakładce projekty.

1.10.2018

VIII Piknik Naukowy w Elektryku

W połowie grudnia odbędzie się kolejna edycja (już 8) Pikniku Naukowego w Elektryku! Więcej informacji znajdziecie tutaj.
Zapraszamy do udziału!

28.09.2018

Wsparcie od firmy APTIV

Dzisiaj podczas Święta Szkoły w Elektryku gościliśmy przedstawicieli firmy APTIV. Oprócz spotkania z uczniami klas pierwszych, głównym  powodem ich wizyty było przekazanie Stowarzyszeniu Sądecki Elektryk 12 komputerów oraz zestawu testowego radia samochodowego. To już kolejny prezent od firmy, która wiosną stowarzyszeniu drukarkę 3d.

Współpraca stowarzyszenia z firmą DELPHI, a teraz APTIV, trwa od pięciu lat. W tym czasie dwukrotnie młodzież z Elektryka gościła w siedzibie firmy w Krakowie, a przedstawiciele firmy odwiedzają nas podczas Pikników Naukowych w Elektryku, przekazując wspaniałe nagrody dla uczestników pikniku. Serdecznie dziękujemy za ogromną życzliwość.