Masz pytanie? Napisz! stowarzyszenie@zsem.edu.pl

XI Memoriał Jana Borka

20.10.2018

XI Memoriał Jana Borka odbył się nietypowo, bo w Internacie ZSEM. Organizatorzy trochę obawiali się czy parter  Internatu pomieści wszystkich uczestników, ale okazało się, że miejsca było wystarczająco dużo. Już przed godziną ósmą po jawili się pierwsi szachiści. Najliczniejszą grupę stanowili szachiści z Nowego Sącza, ale za za nim uplasowały się Gorlice skąd przybyło 19 zawodników. Byli również szachiści z Limanowej, Roztoki, Przyszowej, Łukowicy, Trzetrzewiny, Nowego Targu, Sękowej, Jasła. W sumie w turnieju dla dzieci i młodzieży startowało 52 zawodników, a w turnieju seniorów 12. Ponieważ w tegorocznej edycji wprowadziliśmy osobne ocenianie dla dzieci w wieku do 10 lat, więc warto wspomnieć, że w sumie było ich szesnaścioro, a najmłodszy nie miał jeszcze 7 lat.

Wszystkie wyniki zarówno w kolejnych rundach, jak i końcowe są dostępne na stronie www.chessarbiter.com . Pula nagród w obu turniejach wynosiła 4500 zł, przy czym na nagrody dla kat. do 10 lat organizatorzy przeznaczyli 1300 zł, na nagrody w kategorii młodzieży 2200 zł, natomiast dla seniorów kwotę 1000 zł. W sumie  w obu turniejach nagrodzonych zostało 24 zawodników. Przypominamy, że XI Memoriał Jana Borka był organizowany przez Stowarzyszenie Sądecki Elektryk przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. W takcie zawodów, na zaproszenie organizatorów szachistów odwiedził Leszek Zegzda, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

W trakcie zawodów organizatorzy zapewnili uczestnikom katering oraz napoje zimne i gorące orz sądeckie jabłka otrzymane od Spółdzielni Ogrodniczej „Ziemi Sądeckiej”. Piekarnia Oracz tradycyjne przekazała dla szachistów ogromny karton przepysznych ciastek.


W dniu 20 października już po raz jedenasty szachiści z całej Małopolski spotykają się w sądeckim Elektryku, aby wziąć udział w XI Memoriale Jana Borka. W tym dniu odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz zawody dla seniorów. Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie.

Plakat

Zawody szkolne

Zawody dla seniorów